6 chyb v péči o pleť, kterých byste se v létě měli vyvarovat

Zveřejněno před14.07.2021 by
Oblíbený1

Spolu s příchodem nového ročního období by mělo dojít i k úpravě produktů, které používáte k péči o pleť, a tím vaší pokožce napomoci přizpůsobit se veškerým změnám. Letní vlivy na každého působí jinak v závislosti na typu pleti. Například u pokožky náchylné k tvorbě akné může během léta u někoho dojít k výraznému zlepšení, ale u druhého se stav pleti naopak zhorší. To samé platí i se zarudnutím, které se v létě spolu se zanícením může projevovat v ještě větší míře.

Pokud ale čtete tyto řádky, jste v dobrých rukou. Poradíme vám, jak se vyhnout běžným chybám v péči o pleť tak, abyste zbytek roku nemuseli trávit jejich napravováním. Mezi letní beauty chyby patří...

1. Vynechání exfoliace

Skutečnost je taková, že exfoliace je ostatně jako po celý rok potřeba i v létě.

Vynechání tohoto důležitého kroku ve vaší beauty rutině může vést ke zhoršení stavu pleti a tvorbě akné. Pokud je právě akné něco, s čím bojujete, hledejte ingredience jako je niacinamid (vitamín B3). Ten nejenže napomáhá tvorbě kožních buněk, ale zároveň pokožku chrání před negativními vlivy environmentálních stresorů jako jsou sluneční záření, znečištěné ovzduší či toxiny. Niacinamid může pomoci i v akutnějších případech akné, příznivě působí zejména při zánětlivých formách jako jsou papuly a pustuly. Při pravidelném používání produktů s vitamínem B3 lze pozorovat zlepšení nejen těchto kožních neduhů, ale i celkové struktury pokožky.

Během letních měsíců doporučujeme exfoliaci provádět pouze večer. Pokud to s exfoliací přeženete, pokožka bude zranitelnější vůči škodlivým UV paprskům. Proto je dobré se exfoliaci ráno úplně vyhnout. Za nás doporučujeme exfoliaci Pure Fiji nočním enzymatickým peelingem .

2. Nedostatek času stráveného venku

Možná i vy patříte mezi ty, kteří se na léto a čas strávený venku opravdu těší. Dobrá zpráva je, že užít si léto na čerstvém vzduchu tak, aby zároveň netrpěla vaše pokožka, není nemožné.

Jednou z letních výzev je vyhnout se nežádoucím pigmentovým skvrnám způsobených sluncem. Velmi důležitá je v tomto bodě především prevence. Pokud se koupete, plavete či děláte jiný vodní sport, nezapomínejte na znovu nanesení opalovacího krému dle obecných doporučení. Stejně tak aktivity jako je hot jóga mohou zapříčinit melasmu, tedy typ hyperpigmentace, proto buďte opatrní.

Venkovní aktivity při letních teplotách s sebou většinou přináší i nadměrné pocení. Pokud nemáte na dosah sprchu, dopřejte vašemu obličeji osvěžení Pure Fiji Kokosovým hydratačním tonikem. Obsahuje extrakt z vilínu virginského, stahující rostlinnou látku s antioxidačními a uklidňujícími účinky. Vilín virginský napomáhá v boji proti akné, minimalizuje póry, zmírňuje zanícení pokožky a reguluje nadměrnou tvorbu kožního mazu. 

3. Strach používat rozjasňující produkty s vitamínem C

Pokud jste náchylní k tvorbě hyperpigmentace či tmavých skvrn, nečekejte s používáním rozjasňujících ingrediencí až na období po létě. Nejlepší je jednat preventivně a s rozjasňovači začít okamžitě. To znamená zvýšit dávku antioxidantů, včetně vitamínu C a rozhodně i vitamínu B (známého také jako naicinamid). Pokud používáte sérum s vitamínem C, aplikujte ho ideálně ráno pod krém s SPF. Pokožce tak poskytnete extra UV ochranu a vzniku hyperpigmentace tak v podstatě úplně předejdete.

4. Vynechání masky

V zimě je používání masky snadné. Trávíme více času uvnitř a díky tomu máme i větší prostor pro péči o pokožku. V letních měsících jsme ale většinu času venku a péči o pokožku, včetně pravidelné aplikace pleťové masky, spíše zanedbáváme, to je ale chyba. Letní počasí totiž může na vaší pokožce nadělat pěknou paseku. Používání hydratační masky jako je Pure Fiji Hydratační dilo maska s kokosem či masky absorbující mastnotu pleti (výběr záleží na typu vaší pokožky) může výrazně napomoci udržet pokožku v co nejlepší formě právě i přes léto.

5. Zanedbávání rtů

Kůže na rtech je tenčí a jemnější než na zbytku obličeje. Kromě toho postrádá melanin (kožní pigment), který pokožku chrání před sluncem. Kvůli tomu jsou vaše rty náchylnější k poškození UV zářením a spáleninám. Zároveň také v porovnání se zbytkem pokožky rychleji vysychají, a proto jsou přes léto častěji popraskané.

Vynechání péče o rty proto není ideální. Alespoň jednou týdně je exfoliujte za pomoci obyčejné žínky a Pure Fiji Lip polish peeling na rty. Před spaním naneste Pure Fiji Lip sleeping masque na rty, tím docílíte hladkých, jemných a perfektně definovaných rtů. Pravidelné používání balzámu na rty přes den by měla být naprostá samozřejmost. Rtům tak dodáte potřebnou hydrataci a ochranu, případně napomůžete regeneraci poškozené kůže.

6. Použití krému s SPF na noc

Hydratační krémy s SPF jsou skvělé pro denní použití, na noc ale nejsou dobrou volbou. Můžete si všimnout, že většina hydratačních krémů s SPF sice vyhovuje požadavkům opalovacího krému, bohužel však na úkor hydratačních vlastností. Opalovací krém obvykle ucpává póry, což je na noc opravdu nevhodné. Noční regeneraci pokožky více napomůže hydratační produkt bez SPF jako je například Pure Fiji Hydratační multiaktivní noční krém.

Ten poskytuje intenzivní hydratační péči, která vaši pokožku nasytí kombinací revolučního anti-aging peptidu Matrixyl 3000 a hydrosolů z listů stromů dilo a almond beach. Tyto silné složky spolu aktivně účinkují po celou noc, aby snížily viditelnost jemných linek a vrásek a pokožku zanechaly posílenou a hydratovanou. Vy se pak už jen probudíte s pletí, která je na pohled vyplněná, obnovená a vyživená. 

Pár slov závěrem...

Každý jsme v péči o pleť jistě dělali, možná stále děláme, nějaké chyby. Koneckonců člověk to ani neví, dokud se o případných chybách nedozví. Mějme však na paměti, že důkladná a pravidelná péče o pleť je velmi důležitá, v létě obzvláště. Slunce totiž může pokožce způsobit vážné a trvalé poškození. Pokud si nejste jistí, jak Pure Fiji přírodní produkty zařadit do vaší beauty rutiny, ozvěte se nám! Rádi vám doporučíme, co by pro vás na léto bylo nejlepší.

Související produkty
830,00 Kč
Dopřejte své pokožce okamžitou hydrataci a osvěžení v podobě čerstvé kokosové vody, kyseliny hyaluronové a Ngi trávy, která dokáže udržet pokožku zvlhčenou až po dobu 24 hodin. Zklidňující okurkový hydrosol a výtažky...
590,00 Kč
Dopřejte své pokožce maximální hydratační vzpruhu díky jedinečným rostlinným výtažkům a účinným peptidům, které zpomalují tvorbu známek stárnutí. Kombinace dilo a kokosového oleje s trávou Ngi zajišťuje 24 hodinovou...
420,00 Kč
Sladká péče o rty 2v1. Kokosový cukr a za studena lisovaný kokosový a dilo olej odstraní suché šupinky a zanechají rty krásně hebké, vyživené a hydratované.
480,00 Kč
Noční maska na rty dokonale zjemní a přirozeně vyplní rty. Za studena lisovaný dilo a kokosový olej dodávají rtům potřebnou výživu, zatímco přírodní peptity zanechají vaše rty jemnější, plnější a krásně definované. 
1 700,00 Kč
Pure Fiji noční krém optimalizuje hydrataci pokožky, redukuje vrásky a napomáhá celkové obnově buněk zatímco spíte. Výživné rostlinné látky navrací pokožce rovováhu a uvolňují její napětí nahromaděné během celého dne....
INSTAGRAM
Can not connect to Instagram or you do not have permissions to get media from Instagram.
No media

Menu

Nastavení

Vytvořte si bezplatný účet pro uložení oblíbených položek.

Přihlásit se