10 způsobů, jak pečovat o pokožku spálenou sluncem

Zveřejněno před08.08.2021
Oblíbený0

Většina z nás to asi zná. Pokožka spálená sluncem je červená, rozpálená a bolestivá na dotek. I když se tomu chceme každé léto vyhnout, ne vždy se nám to podaří. Slunce negativně působí na svrchní vrstvu pokožky, způsobuje její zarudnutí a zanícení. My pak kvůli tomu pociťujeme výrazný diskomfort a jsme omezeni v mnoha letních aktivitách. V tomto článku vám poradíme, jak o pokožku spálenou sluncem nejlépe pečovat.

1. Pokožku zchlaďte

Jakmile zpozorujete první známky spálení sluncem, pokožku okamžitě zchlaďte přiložením studeného obkladu či studenou sprchou.

2. Pokožku regenerujte

Spálení sluncem nasává z pokožky vlhkost, ta je potom rozpálená, zanícená a svědí. V tomto případě byste měli vyhledávat zvlhčující a hydratační složky jako jsou dilo olej, výtažky z mučenky či levandulový esenciální olej. Proto doporučujeme jemné Pure Fiji Dilo máslo, které zajišťuje výraznou hydrataci pokožky a posílení kožní bariéry.

Možná by vás to nenapadlo, ale prvních 24 hodin po spálení je potřeba se vyhnout krémům s obsahem látek na bázi ropy. Ty totiž mohou horkost v pokožce uzamknout a způsobit vám tak pocit ještě většího svědění a nepohodlí.

3. Dopřejte si koupelovou terapii

Chladná koupel může spálenou pokožku až zázračně zklidnit, zejména při použití Pure Fiji Dilo koupelové terapie. Díky obsahu za studena lisovaných olejů (dilo, kokosový, makadamiový a sikeci) v kombinaci s esenciálními oleji a výtažky z mučenky se tato koupel pyšní hydratačními a hojivými účinky, napomáhá zklidňovat a chránit namáhanou pokožku.

4. Aplikujte aloe vera

Pokud máte rostlinku aloe very, rozřízněte ji a přiložte přímo na kůži. Aloe má protizánětlivé vlastnosti, díky kterým pokožku zklidňuje.

Pohodlnějším řešením je však použití Pure Fiji Dilo gelu, který obsahuje dilo olej a právě aloe veru. Po aplikaci ucítíte lehkou vůni uvolňující levandule a chladící vanilkové máty. Dilo gel okamžitě zklidňuje, vyživuje a obnovuje podrážděnou pokožku. Je vhodný po spálení sluncem, na velmi suchou pokožku, kousnutí hmyzem, vyrážky, podráždění po holení, akné, ekzém, zanícení, modřiny, účinně pokožku hojí také po mikrodermabrazi, ozařování či chemoterapii.

5. Používejte šetrný čistící produkt

Pokud můžete, zkuste spáleniny ze začátku omývat pouze vodou. Jsou samozřejmě místa, která vyžadují mýdlo nebo jiný čistící produkt, neboť jsou náchylnější k hromadění bakterií, naštěstí se ale jedná o části těla, které si běžně jen tak nespálíme. Patří mezi ně například podpaží, slabiny či chodidla. Pokud ke spálení těchto partií dojde, doporučujeme použít jemné krémové Pure Fiji Kokosové mýdlo.

Pokožka poškozená sluncem může být extrémně citlivá. Péče o ni by proto měla být přírodní a co možná nejjednodušší. Ideální je používat pouze šetrné čistící a hydratační produkty vyvinuté pro citlivou pleť. Vyhnout se naopak vyplatí pleťovým maskám, produktům působících proti akné či stárnutí pokožky, nešetrným tonikům, exfoliantům a jakýmkoli pomůckám, které by kůži mohly poškrábat. Tím se zamezí dalšímu případnému poškození pokožky. Se znovuzařazením těchto produktů počkejte, než se pokožka zcela uzdraví.

6. Vyhněte se make-upu

Odolejte nutkání zakrýt veškeré to zarudnutí make-upem. Ten totiž může na spálenou citlivou pokožku působit dráždivě a rozhodně jí nijak neprospěje.

7. Na spálenou pokožku zbytečně nesahejte a neloupejte ji

S uzdravováním spálené pokožky standardně dochází i k jejímu postupnému odlupování. V žádném případě ji neloupejte a neodtrhávejte. Můžete tím způsobit její následné zjizvení. Buďte trpěliví, vaše pokožka dobře ví, co dělá, a potřebuje k tomu své vlastní tempo.

Použít můžete například Pure Fiji Dilo tělový sprej, který díky kombinaci výtažků z dilo, aloe a Ngi trávy pokožku okamžitě zklidní a zároveň ji dopřeje hydrataci až na 24 dalších hodin. Dilo tělový sprej je přírodní produkt, který je perfektní na spálenou pokožku bolavou na dotek.

8. Nepropichujte puchýře

Ponechání puchýřků v neporušeném stavu napomáhá předcházet infekci, jejich praskání byste se proto měli vyhnout.

9. Noste volné oblečení

Při spálení noste volné, pohodlné oblečení, které se nelepí na kůži. Tím zamezíte zadržování tepla, které ze spálené pokožky sálá. Zároveň volte také prodyšné tkaniny, abyste minimalizovali případné podráždění pokožky. Myslete na to, že klobouk s širokým okrajem a oblečení, které vás ochrání před přímými slunečními paprsky, je samozřejmě účinnější prevence spálenin než jen samotná aplikace krému s SPF.

10. Vezměte si ibuprofen

Protizánětlivý lék jako je ibuprofen může zmírnit zanícení pokožky, a zároveň také urychlit její zotavování. Vezměte si ho během prvních pár hodin po tom, co se spálíte, a poté dávkujte po 4 až 6 hodinách, dokud neodezní bolest.

Pár slov závěrem

Když budete v pokušení se vrátit na pláž či do bazénu, vzpomeňte si, že písek, slaná voda a chlór mohou spálenou pokožku rozdráždit, a tak zvýšit nejen bolest, ale také pravděpodobnost infekce. Sečteno a podtrženo, snažte se slunci co nejvíce vyhýbat, protože jestliže cítíte bolest už při mírném spálení, věřte, že nechcete riskovat popálení druhého stupně. Pokud jste se spálili opravdu ošklivě, bylo by nejlepší se slunci vyhýbat po celý zbytek léta.

 

Související produkty
420,00 Kč
Tělové máslo obohacené o dilo, kokosový olej a zklidňující levanduli okamžitě hydratuje a pečuje i o tu nejsušší a nejpodrážděnější pokožku. Velmi rychle se vstřebává, pokožku efektivně ošetřuje, změkčuje a hydratuje....
Není skladem
900,00 Kč
Dopřejte svému tělu revitalizační koupel s Dilo koupelovou terapií. Čerstvé kokosové mléko, výtažky z dilo oříšků a aromatické bylinky pomáhají obnovovat pokožku, uvolňují napětí ve svalech a kloubech a navozují pocit...
720,00 Kč
Zklidňující balzám na pokožku se zázračným dilo olejem a aloe vera se hodí mít vždy po ruce. Po jeho nanesení ucítíte lehkou vůni uvolňující levandule a chladivé vanilkové máty. Dilo gel okamžitě zklidňuje, vyživuje a...
160,00 Kč
Ručně vyráběná kokosová mýdla dopřejí vašemu tělu a smyslům úžasný zážitek během každodenní očisty. Čerstvé kokosové mléko v kombinaci se směsí olejů z exotických ořechů pokožku vyživuje, změkčuje a zanechává ji...
INSTAGRAM
Can not connect to Instagram or you do not have permissions to get media from Instagram.
No media

Menu

Nastavení

Vytvořte si bezplatný účet pro uložení oblíbených položek.

Přihlásit se