Jak obnovit sluncem poškozenou pokožku přírodní cestou

Zveřejněno před01.10.2021
Oblíbený0

Věděli jste, že za stárnutí pokožky je až z 85 % zodpovědné právě působení slunce? Mnozí se domnívají, že na vině je chronický stres, nedostatek spánku či přílišná konzumace vína. Takto jednoznačné to však není. Tím pravým důvodem jsou s největší pravděpodobností právě škodlivé sluneční paprsky, které způsobují vznik jemných linek, vrásek a stařeckých skvrn.
Pokud vás zajímá, jak pokožku poškozenou sluncem obnovit, vše se dozvíte v tomto článku, který by měl být před vstupem do podzimního období povinnou četbou pro každého, kdo pečuje o svoji pleť. Dobrá zpráva je, že dát pokožku po létě do pořádku jde naprosto přírodní a tělu přirozenou cestou. Žádná bolestivá laserová ošetření.

A teď už se pojďme podívat přímo na konkrétní tipy, jak negativní vlivy slunečního záření odvrátit a zamezit tak případnému poškození pokožky.

1. Omezení pobytu na slunci mezi 10-14 hodinou

Mezi 10 hodinou dopoledne a 14 hodinou odpoledne se doporučuje omezit vystavení pokožky slunci. Sluneční paprsky jsou v tomto časovém rozmezí totiž nejagresivnější.

2. Používejte dostatečné množství opalovacího krému

Noste opalovací krém s SPF minimálně 30. Pro zajištění slíbené ochrany naneste na obličej alespoň 1/4 čajové lžičky krému.

Možná jste už někde slyšeli, že hodnocení kvality opalovacích krémů a jejich SPF je založeno na aplikaci 2 miligramů produktu na centimetr čtvereční pokožky. A to právě vychází zhruba 1/4 lžičky jen na samotný obličej, což je mnohem více, než si většina lidí myslí, že je potřeba. Pokud tedy patříte mezi ty, pro které není aplikace tohoto množství krému na denním pořádku, zvažte jeho odměřování tak, abyste měli představu, kolik ho skutečně použít.

3. V produktech hledejte složky, které vám mohou pomoci zvrátit poškození sluncem

Niacinamid

Tato silná ingredience účinně minimalizuje tmavé skvrny a hyperpigmentaci. Studie ukázaly, že niacinamid dokáže:

  • působit jako antioxidant
  • zlepšit funkci epidermální bariéry
  • zmírnit hyperpigmentaci kůže
  • redukovat jemné linky a vrásky
  • zmírnit zarudnutí a skvrny
  • snížit zežloutnutí kůže
  • zlepšit pružnost pokožky

Naicinamid blokuje pronikání pigmentu na svrchní vrstvu pokožky a zároveň může snižovat i jeho celkovou produkci.

Jako produkt s obsahem niacinamidu doporučujeme Pure Fiji Glycolic noční enzymatický peeling. Můžete ho použít v rámci noční péče o pleť, která vám napomůže v boji proti jemným linkám, vráskám, nežádoucí pigmentaci, jizvičkám po akné a rozšířeným pórům.

Retinoly

Jedním z dalších způsobů, jak dát do pořádku pokožku poškozenou sluncem, je použití retinoidů. Tyto sloučeniny vitamínu A stimulují pokožku tak, aby docházelo k její obnově, zvýšení produkce kolagenu, zesvětlení tmavých skvrn a celkovému zlepšení textury kůže.

Co je ale důležité mít na paměti! Léto tedy slunce a retinoly jsou dvě věci, které zkrátka nejdou dohromady. Obecně platí, že při používání retinolu by se pokožka kvůli zvýšené citlivosti vůči UV záření neměla vůbec vystavovat slunečním paprskům.

Proto možná oceníte, že Pure Fiji Kakadu Super C rozjasňující sérum a Kakadu Super C rozjasňující olej obsahují bakuchiol, což je méně dráždivá přírodní alternativa retinolu.

Jedná se o rostlinný extrakt, který pokožce nabízí stejné benefity jako retinol, ale bez působení nepříjemných vedlejších účinků. Bakuchiol je složka získávaná z rostliny psoralea corylifolia neboli "babchi".

Má antioxidační, protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti. Bakuchiol působí jako retinol – zvyšováním buněčného obratu stimuluje tvorbu kolagenu a zmírňuje známky stárnutí jako jsou jemné linky, vrásky, povolená kůže a celkové poškození v důsledku působení UVA a UVB záření.

Vitamín C

Vitamín C je super ingredience, která působí proti stárnutí a obnovuje poškozenou pokožku. Případnému novému poškození pokožky zabraňuje ještě před tím, než k němu stihne vůbec dojít, a to neutralizací volných radikálů. Zároveň také stimuluje produkci kolagenu, čímž celkově napomáhá obnovit strukturu pokožky. Kolagen je totiž v podstatě bílkovina, která tvoří pojivovou tkáň vaší pokožky a určuje charakter její struktury.

Pure Fiji Kakadu Super C rozjasňující sérum představuje skvělého pomocníka v péči o vaši pleť, ať už ráno či večer. Výborně si bude rozumět s kvalitním krémem s širokospektrální ochranou před UVA a UVB. Opalovací krém sice nedokáže nahradit, ale umí podpořit jeho účinky.

Pokud tedy hledáte způsob, jak zvýšit ochranu pokožky před negativními vlivy slunečního záření, použijte sérum ráno, než vyrazíte ven.

Mějte ale na paměti, že vitamín C se při vystavení světlu stává méně účinným, je proto důležité dát séru potřebný čas, aby se do pokožky krásně vstřebalo. Vždy v péči pokračujte krémem s SPF minimálně 30.

Alfa hydroxykyseliny (AHA)

Alfa hydroxykyseliny napomáhají zmírňovat známky hyperpigmentace. Doporučují se používat večer a přes den před jejich aplikací pokožku od rána chránit krémem s SPF.

K jejich zařazování do péče o pleť přistupujte pomalu. Začněte jednou týdně a postupně navyšujte podle toho, jak bude pokožka reagovat. Mezi nejčastěji používané AHA patří kyselina glykolová (získávaná z cukrové třtiny), kyselina mléčná (získávaná z mléka) a kyselina mandlová (získávaná z hořkých mandlí).

Ať už hledáte způsob, jak zmírnit známky stárnutí vlivem UVA a UVB či se zbavit pigmentace po akné, prvním krokem by ale vždy měla být ochrana pokožky před sluncem.

Výtažky z klíčků řeřichy seté

Výtažky z klíčků řeřichy seté jsou plné antioxidantů, napomáhají v boji proti stárnutí pokožky vlivem UVA a UVB, zesvětlují tmavé skvrny a nežádoucí pigmentaci, vyrovnávají a rozjasňují tón pleti.

Tuto úžasnou složku můžete najít hned v několika Pure Fiji produktech – Glycolic noční enzymatický peelingČistící maska s papájovými enzymy a Vitamín C rozjasňující krém.

Pár slov závěrem

Ponořit se do slunečních paprsků může být sice příjemné, ale pokud se tak děje příliš často, vaše pokožka vám to začne připomínat v podobě vrásek, pih, povadlé kůže, tmavých skvrn a nerovnoměrné pigmentace. Než se do boje proti poškození pokožky vrhnete pomocí aplikace různých výplní, laserového ošetření či jiných invazivních, často také nákladných a bolestivých zákroků, doporučujeme zvolit přírodnější a přirozenější způsob.

Související produkty
1 650,00 Kč
Rozjasňující a vyhlazující olej s blahodárným vitamínem C, výtažky z kakadu švestek, bakuchiolem a moringovým olejem. Jeho lehká struktura se rychle vstřebává a dodává pleti okamžitý lesk. Rozjasní nevýraznou pokožku...
590,00 Kč
Účinná pleťová maska s ovocnými enzymy obnovuje jas pokožky a odstraňuje nečistoty. Kombinace papáji a výtažků z klíčků řeřichy seté pleť rozjasňuje, sjednocuje její tón a zmírňuje viditelnost stařeckých a jiných...
1 850,00 Kč
Tato účinná směs čistého vitamínu C a limetkového kaviáru v kombinaci s vyhlazujícími peptidy zanechá vaši pokožku rozjasněnou a vyhlazenou. Zatímco tyto složky pokožku zbavují suchých a unavených kožních buněk,...
INSTAGRAM
Can not connect to Instagram or you do not have permissions to get media from Instagram.
No media

Menu

Nastavení

Vytvořte si bezplatný účet pro uložení oblíbených položek.

Přihlásit se