Tipy pro zimní péči o pleť: kartáčování na sucho nebo tělový peeling?

Zveřejněno před13.01.2022
Oblíbený0

Vlivem velkých teplotních změn, které jsou v zimě způsobeny přechody zevnitř ven a naopak, velmi často dochází k dehydrataci pokožky. Ta s sebou bohužel přináší i větší množství odumřelých kožních buněk, které je nutné pravidelně odstraňovat, aby se vytvořil prostor pro růst buněk nových. Tím se docílí zdravější, vyhlazenější a hedvábně jemné pokožky. Důležitou otázkou je, zdali k exfoliaci zvolit tělový peeling či kartáč používaný na sucho. V tomto článku si povíme, jaké jsou výhody jednoho či druhého a na co se soustředit při jejich nákupu a používání. Vy se pak můžete sami rozhodnout, co bude právě pro vás a vaši pokožku to nejlepší.

Výhody tělového peelingu

Hlavími ingrediencemi tělového peelingu jsou většinou cukr či různé druhy soli v kombinaci s oleji jako je jojobový, mandlový, makadamiový či kokosový olej. Celá směs může být navíc ještě přirozeně ovoněna esenciálními oleji, citrusy či kávou.

Tělové peelingy exfoliují, a tím odstraňují suché/odumřelé kožní buňky. Pokožka je po jejich použití krásně vyhlazená a rozzářená, jemná masáž navíc napomáhá ke zlepšení krevního oběhu.

Toto samozřejmě jednoduše zvládnete sami doma, pokud ale toužíte po důkladnější technice provedení, vydejte se do wellness, které dokáže rozmazlování vás a vaší pokožky povznést na úplně jinou úroveň. 

Co v tělovém peelingu hledat

Ta pravá výzva při výběru tělového peelingu spočívá ve správné volbě velikosti exfoliačních částic, která pro vás bude nejpříjemnější, a v určení nosného oleje tak, aby byl vhodný pro váš typ pleti. Pak je tady ještě výběr vůně, která by měla oslovit vaše smysly, a samozřejmě také cena vyhovující vašemu rozpočtu.

Sůl z Mrtvého moře – zpravidla hrubší a drsnější varianta přinášející intenzivní peeling. Skvělá volba pro hrubší mastnou pokožku a zrohovatělá místa jako jsou paty či lokty. Sůl má zároveň i detoxikační vlastnosti. Není příliš vhodná pro citlivou pokožku, kterou může vysušovat či dráždit. Pokud je to váš případ, zkuste raději jemně mletý cukr nebo rozdrcené kokosové skořápky obsažené například v Pure Fiji Krémovém peelingu Coconut Crush.

Pudr z rozdrcených kokosových skořápek– pudr z jemně mletých skořápek kokosu. Odstraňuje odumřelé/suché kožní buňky, vyhlazuje a zjemňuje pokožku. 

Cukr  v porovnání se solí je k pokožce jemnější a přináší jí přirozené zvlhčení. Zároveň také poskytuje hloubkovější exfoliaci, protože při jeho rozpouštění dochází k uvolňování přirozeně se vyskytujících alfa hydroxykyselin, které i po úplném rozplynutí cukrových krystalků aktivně pokračují v odstraňování odumřelých kožních buněk, vyhlazují a rozjasňují pokožku.

Med – poskytuje jemnou enzymatickou exfoliaci, takže se perfektně hodí i pro tu nejjemnější pokožku. Má antioxidační účinky, vyživuje a hydratuje.

Káva – vedle toho, že krásně voní a povzbuzuje, se díky obsahu aktivních látek stává stále oblíbenější složkou tělových peelingů. Je jedním z přírodních stimulantů a má skvělé účinky v problematických oblastech náchylných k výskytu celulitidy. Přidáním čokolády, vanilky, jiné vůně či oleje proměníte každou exfoliaci v opravdu povznášející zážitek, po kterém se budete cítit příjemně a plni života.

Složení a skladování

Při výběru nového tělového peelingu si vždy pečlivě projděte složení a ujistěte se, že základem jsou ingredience vhodné pro váš typ pleti. Většině typům nejvíce vyhovuje nekomedogenní olej ideální pro použití na pokožku celého těla. Vyzkoušejte náš úžasný Pure Fiji Cukrový kokosový peeling.

Ať už se rozhodnete pro ten či onen peeling, dbejte na dodržování pokynů pro správné použití a uskladnění. Skladujte jej tak, abyste se vyhnuli případné kontaminaci plísněmi, bakteriemi či kvasinkami, ke které může při vystavení peelingu zapařenému prostředí sprchy dojít opravdu snadno.

Peeling uchovávejte na chladném suchém místě a do sprchy si s sebou berte jen potřebné množství v malé mističce (případně pokud skladujete exfoliant a oleje odděleně, namíchejte si potřebné množství krátce před použitím).

Výhody suchého kartáčování

Mechanické působení suchého kartáče je vynikající pro exfoliaci suché pokožky v zimě. Během tohoto typu exfoliace zároveň dochází i k otevírání ucpaných pórů. Kartáčování na sucho také podporuje krevní oběh a lymfatický systém, čímž mimo jiné napomáhá detoxikaci pokožky.

Jaký suchý kartáč zvolit

Výběr kartáčů na trhu je opravdu velmi široký, je proto těžké vybrat ten nejlepší. Přírodní nebo syntetický? Dřevěný nebo plastový? Krátký nebo dlouhý?

Přírodní štětiny se zdají být lepší volbou, neboť syntetické štětiny mohou být ostré a pokožku poškrábat. Kartáče s přírodními štětinami jsou většinou vyrobeny z kančích chlupů nebo sisalu, což je druh trávy, takže si vyberou i vegani.

Delší rukojeti jsou mnohem praktičtější pro osobní použití. Poskytnou vám snadnější přístup do jinak těžko přístupných míst a umožní vám při exfoliaci používat dlouhé tahy.

Jak používat suchý kartáč

Kartáčování těla je ideální provádět na suché pokožce před koupáním či sprchováním.

Nejlepší je kartáčovat dlouhými, pevnými (přesto jemnými) tahy od okrajových částí končetin směrem k srdci. Přes bříško, hýždě a vnější oblast stehen můžete napodruhé přejíždět jemnými krouživými tahy.

Při kartáčování se vyhněte pokožce, která je pohmožděná či rozpraskaná, a oblastem s viditelnými křečovými žilami, rozšířenými žilkami či popraskanými kapilárami.

Prsní tkáň se může jemně kartáčovat směrem k podpažní jamce, je však zapotřebí vynechat bradavky. Extra péče by měla být věnována oblasti, kde různé výztuže či kostice podprsenky doléhají na pokožku, tato oblast prsní tkáně je totiž obvykle nejvíce zatížená.

Čištění a skladování

Po použití kartáč neomývejte vodou. K odstranění odumřelých kožních buněk zachycených ve štětinách kartáče na něj stačí párkrát poklepat. Samozřejmě s ohledem na případný nepořádek ideálně nad dřezem, umyvadlem či košem.

Po vyčištění kartáč uchovávejte v uzavřené zásuvce či skříňce, kde je sucho. To je důležité, protože vystavení teplu a vlhkosti může způsobit mikrobiální kontaminaci.

Kartáč z hygienických důvodů nesdílejte s jinými lidmi.

Po dokončení suchého kartáčovaní dopřejte pokožce zklidňující koupel či sprchu a poté ji namasírujte hydratačním olejem jako je Pure Fiji Exotický kokosový olej.

Pár slov závěrem

Bez ohledu na to, kterou metodu exfoliace (z)volíte, jedná se bezesporu o akt láskyplné péče o vlastní tělo. Tak směle do toho!

Související produkty
AKCE-20%
Limited time offer
632,00 Kč 790,00 Kč
Pokud patříte mezi milovníky olejů, určitě si zamilujete exotický koupelový a tělový olej. Je vhodný pro dokonalou péči o celé tělo a vlasy. Složení této unikátní směsi organických olejů ze semínek z exotických ořechů...
AKCE-20%
Limited time offer
792,00 Kč 990,00 Kč
Dopřejte své pokožce kompletní obnovující péči o unavenou, suchou a dehydratovanou pokožku. Vyzkoušejte přírodní exfoliaci cukrovou třtinou, po které se budete cítit jako když odcházíte z luxusního wellness na...
AKCE-20%
Limited time offer
416,00 Kč 520,00 Kč
Jemný krémový tělový peeling Coconut Crush obohacený o ananasové enzymy a rozdrcené kokosové skořápky je vhodný pro každodenní šetrnou exfoliaci celého těla. Rozdrcené kokosové skořápky jemně odstraňují odumřelé...
INSTAGRAM
Can not connect to Instagram or you do not have permissions to get media from Instagram.
No media

Menu

Nastavení

Vytvořte si bezplatný účet pro uložení oblíbených položek.

Přihlásit se