Hydratací ke zdravé pokožce

Zveřejněno před03.03.2022
Oblíbený1

Hydratace pokožky je velmi důležitá. Nedostatečná hydratace či dokonce dehydratace může totiž vést ke vzniku řady kožních problémů jako je svědění, unaveně vypadající pokožka, nepřirozené pnutí, ztráta pevnosti či zanícení. Hydratace a zvlhčení patří v rámci péče o pokožku mezi nejdůležitější kroky. Pokud je budete delší dobu vynechávat, může to zanechat nepříjemné následky.

V následujících řádcích Vám představíme nejúčinnější způsoby, jak pokožku udržet hydratovanou jednou provždy.

1. Omezení tepla

Vysoké vnitřní teploty, sauny, horké sprchy a koupele jsou během chladných dní sice příjemné, mohou však bohužel vést k nadměrně suché kůži, zarudnutí a svědění. Příliš horká voda při koupeli výrazně snižuje množství kožního mazu, který se přirozeně vyskytuje v pokožce a plní tam svoji funkci. Pokožka pak vysychá mnohem rychleji než za normálních okolností.

2. Pečující olej

Ve vaší beauty rutině by jako poslední krok neměl chybět pečující olej. Napomůže lepšímu vstřebání hydratačního produktu do pokožky, uzamkne v ní vlhkost a poskytne další výživu.

3. Vyvarujte se přísad, které vysušují

Jedním z důvodů suché pokožky může být používání příliš silného čistícího produktu, který spolu s nečistotami odstraňuje i neúměrné množství mazu přirozeně se vyskytujícího v pokožce. K dosažení zdravé a zářivé pokožky je potřeba ji důkladně vyčistit dvakrát denně, přičemž klíčové je nepoužívat složky, které ji mohou zbavovat vlhkosti. Zde jsou čtyři ingredience, kterým byste se rozhodně měli vyhnout:

Sulfáty (také nazývané laurethsulfáty sodné neboli SLS)

Benzoylperoxid

Alkohol (denaturovaný ethanol)

Umělá barviva

4. Nečistěte víckrát než dvakrát denně

Jak se říká, méně je někdy více. Zbytečně časté čištění pleti může způsobit její vysušení. Pokud k tomu dojde, pokožka může zpanikařit a ve snaze vyrovnat chybějící vlhkost začne produkovat větší množství mazu, což často vede k tvorbě akné.

Za nás doporučujeme používání čistících balzámů, které pokožku krásně vyživí a zároveň jsou skvělé i pro mastné typy pleti, protože díky obsahu olejů, které jsou na sebe schopny navazovat oleje z pokožky, napomáhají odstraňovat přebytečný kožní maz. Pure Fiji Kokosový čistící balzám kombinuje čistící extrakty Mydlokoru tupolistého s na vitamíny bohatými oleji (kokosový, dilo a moringa) a kvetoucí bylinou Mydlicí lékařskou. Díky těmto úžasným složkám z pokožky velmi účinně odstraňuje make-up, špínu, SPF krémy, pot, přebytečný kožní maz a další nečistoty.

5. Hydratační produkt nanášejte na vlhkou pokožku

Po vyčištění pokožku neosušujte. Z hydratačních produktů vytěžíte mnohem více, když je nanesete na vlhkou pokožku, ta je totiž mnohem snáze absorbuje. Hydratační produkt s sebou při vstřebávání do pokožky zároveň vtáhne i vlhkost, kterou na pokožce zanecháte.

6. Využijte sílu panenského kokosového oleje

Kokosový olej napomáhá posílit ochrannou bariéru pokožky, uzamyká v ní vlhkost, udržuje pokožku vyživenou, pružnou a hydratovanou.

Rozlučte se se suchou, dehydratovanou pokožkou s našimi Pure Fiji produkty. Dokonalé vyčištění, tonizace, vyživující maska a hydratace, to vše je potřeba k tomu, abyste pleť udrželi vyhlazenou, vyplněnou a rozjasněnou po celý den i noc. Produkty jsou vhodné pro všechny typy pleti, především pro suchou, dehydratovanou či citlivou pokožku a pro všechny, kteří začínají na své pleti pozorovat známky stárnutí. Doporučit můžeme:

Kokosové čistící mléko papaya + moringa

Kokosové čistící a hydratační tonikum

Hydratační multiaktivní denní krém

Hydratační dilo maska s kokosem

7. Ochranný krém proti slunci na bázi krému

Ochranný krém proti slunci na bázi krému nabízí hydratační účinky, díky kterým pokožku chrání před škodlivými slunečními paprsky. Kvalitní krém Vám zajistí ochranu jak před UVA, tak UVB zářením. Čím vyšší SPF, tím lépe.

8. Před spaním hydratujte více

Kromě použití hydratačního produktu ihned po vyčištění se doporučuje, aby večerní hydratace pokožky byla intenzivnější. Volte proto zvláčňující hydratační produkt jako je Pure Fiji Hydratační multiaktivní krém s obsahem glycerinu, Ngi trávy a olejů bohatých na antioxidanty.

9. Exfoliace pravidelně každý týden

Může se to zdát nelogické, ale exfoliace ve skutečnosti napomůže vaši pokožku udržet hydratovanou. Odstraňování odumřelých kožních buněk může mít příznivý vliv na ucpané póry, hyperpigmentaci, jemné linky a vrásky. Pravidelná exfoliace navíc umožňuje produktům, které používáte v rámci péče o pleť, lépe pronikat do pokožky.

10. Přes noc používejte hydratační masku

Pokud je vaše pokožka silně dehydratovaná, Pure Fiji Hydratační dilo maska s kokosem Vám díky obsahu aktivních látek napomůže ztracenou vlhkost navrátit a následně udržet. Je bohatá na dilo olej a Ngi trávu, které pokožku omladí, osvěží a zmírní viditelnost jemných linek.

11. Používejte hydratační tonikum

Co by se nikdy nemělo dostat do Vašeho nákupního košíku, jsou tonika na bázi alkoholu. Jsou sice navržena tak, aby byla antiseptická, ale z dlouhodobého hlediska pokožku také vysušují, způsobují zánět a podráždění. Místo toho hledejte ingredience, které napomáhají pokožku hydratovat, jako je například kyselina hyaluronová.

12. Jezte více potravin bohatých na antioxidanty

Unavenou pokožku a pigmentaci způsobenou sluncem můžete zmírnit i pomocí stravy bohaté na antioxidanty.  

13. Vyhýbejte se nápojům a potravinám, které dehydratují

Průmyslově zpracované potraviny, nadměrná konzumace kofeinu a alkoholu, to vše přispívá k celkové dehydrataci organismu. Pokud jste milovníkem kávy, snažte se na každý šálek kávy vypít alespoň dva šálky vody.

Pár slov závěrem

Pokud si přejete svou pokožku udržet zdravou, hydratovanou, mladistvou a bez vrásek, nespoléhejte se jen na účinky produktů, které používáte v rámci péče o pleť. Ve své beauty rutině dodržujte pravidelnost, konzumujte potraviny bohaté na obsah vody a snažte se dodržovat zásady zdravého životního stylu. Jedině tak si můžete užívat hydratovanou a zdravou pokožku po celý rok.

Související produkty
AKCE-20%
Limited time offer
744,00 Kč 930,00 Kč
Tento jedinečný čistící balzám, který se při kontaktu s vodou promění na mléko, odstraňuje nečistoty a veškeré stopy make-upu, aniž by pokožku vysušoval. Koncentrovaný přírodní gel bez obsahu vody můžete použít na...
AKCE-20%
Limited time offer
688,00 Kč 860,00 Kč
Čistící krémové mléko s obsahem kokosového a moringového oleje jemně odstraňuje make-up, přebytečný maz a nečistoty zanesené v pórech. Pokožku nevysušuje a zanechává ji dostatečně zvlhčenou. Je obohacen o výtažky z...
AKCE-20%
Limited time offer
664,00 Kč 830,00 Kč
Dopřejte své pokožce okamžitou hydrataci a osvěžení v podobě čerstvé kokosové vody, kyseliny hyaluronové a Ngi trávy, která dokáže udržet pokožku zvlhčenou až po dobu 24 hodin. Zklidňující okurkový hydrosol a výtažky...
AKCE-20%
Limited time offer
1 240,00 Kč 1 550,00 Kč
Váš oblíbený hydratační denní krém nyní s vylepšenou recepturou. Výrazně hydratuje, podporuje proudění vody v kožních buňkách a zvyšuje potenciál pokožky udržet vlhkost uvnitř. Je přímo nabitý hydrosoly z listů stromů...
AKCE-20%
Limited time offer
472,00 Kč 590,00 Kč
Dopřejte své pokožce maximální hydratační vzpruhu díky jedinečným rostlinným výtažkům a účinným peptidům, které zpomalují tvorbu známek stárnutí. Kombinace dilo a kokosového oleje s trávou Ngi zajišťuje 24 hodinovou...
INSTAGRAM
Can not connect to Instagram or you do not have permissions to get media from Instagram.
No media

Menu

Nastavení

Vytvořte si bezplatný účet pro uložení oblíbených položek.

Přihlásit se