Máte mastnou pleť? Těmto věcem byste se v létě měli vyhnout!

Zveřejněno před26.07.2022
Oblíbený0

Mastný typ pleti a léto se většinou tak úplně nekamarádí. Mlhavé, horké a vlhké počasí totiž podporuje činnost mazových žláz, a tak zvyšuje celkovou produkci kožního mazu. Možná Vás napadá, že se přebytečného množství mazu můžete snadno zbavit častějším mytím obličeje. Věřte ale, že to není ta správná cesta. V tomto článku Vám představíme 9 věcí, kterými byste se měli řídit, pokud máte mastnou pleť.

1. Nemyjte si obličej víckrát za den

Příliš časté mytí obličeje Vám s odstraněním přebytečného množství kožního mazu bohužel nepomůže, jeho produkce se naopak ještě zvýší.
Úplně stačí, když si obličej umyjete dvakrát denně, jednou ráno a jednou večer.

Vyzkoušet můžete Pure Fiji Vitamín C čistící pleťový olej s výtažky kakadu švestky a papáji, který hravě odstraní veškerý make-up a nečistoty. Tento na antioxidanty bohatý olej pokožku nejen perfektně vyčistí, ale i okamžitě rozjasní, zanechá ji svěží a rozzářenou. Navíc také sjednocuje tón pleti a otevírá a čistí ucpané póry, které dále nezanáší.

2. Nechoďte spát s make-upem

Odstranění make-upu před spaním by pro udržení zdravé a krásné pokožky mělo být naprostým základem. Použít můžete například Pure Fiji Kokosový čistící balzám. V noci během spánku dochází k regeneraci kožních buněk a ponechání make-upu tomuto přirozenému procesu brání. To může vést až k poškození pokožky.

3. Nepřehánějte to s exfoliací

Nešetrným drhnutím pokožku přebytečného mazu nezbavíte, určitě je lepší zvolit cestu jemné péče.

Co se týče četnosti exfoliace, tam to záleží. Pokud s exfoliací začínáte, postupujte opatrně. Začněte exfoliovat jedenkrát týdně za použití Pure Fiji Kokosového obličejového peelingu s enzymatickými účinky ananasu a papáji a podle reakce Vaší pokožky postupně přidávejte. V každém případě byste pokožku neměli exfoliovat víckrát než třikrát týdně.

4. Nepoužívejte tonika s obsahem alkoholu

Obohacení beauty rutiny o tonikum může pomoci s tonizací pokožky a obnovením její přirozené rovnováhy. Tonikum hraje důležitou roli také v odstranění případných nečistot a zbytků make-upu, které na pokožce obličeje mohou zůstat i po jejím vyčištění.

Volte složení, které bude pokožku hydratovat, a naopak se vyhněte takovému, které by ji mohlo přehnaně čistit a vysušovat. Hledejte alternativy bez alkoholu jako je Pure Fiji Vitamín C čistící a rozjasňující tonikum, které je šetrné a nevysušuje. Zklidňující okurka a výtažky z mučenky v kombinaci s vilínem virginským vyvažují produkci kožního mazu, redukují viditelnost pórů, tonizují a zpevňují. Pokožka je zanechána pevná, svěží a rozjasněná. Tonikum aplikujte po vyčištění, zavřete oči a nastříkejte přímo na pokožku obličeje a krku ze vzdálenosti zhruba 20 cm. Pokračujte nanesením hydratačního přípravku. Můžete použít také kdykoliv během dne pro okamžitou hydrataci a osvěžení pokožky.

5. Nezapomínejte na hydrataci

Zpocená či orosená pokožka sice může pocitově působit zvlhčená, rozhodně ale nedává zelenou z beauty rutiny vyřadit fázi hydratace. Abyste pokožku udrželi skutečně hydratovanou, je nezbytné každý den používat hydratační krém či olej.

6. Nesahejte si na obličej

Obličeje se často dotýkáme, aniž bychom si to vůbec uvědomovali. Na pleť se tak mohou přenést různé nečistoty, špína, mastnota či bakterie, což může mít u mastné pleti za následek ještě vyšší produkci kožního mazu. Snažte se na to proto myslet a na obličej si zbytečně nesahat. Když to bude nevyhnutelné, ujistěte se, že máte čisté ruce. 

7. Nezapomínejte na SPF i během oblačných dní

UV paprsky snadno proniknou i skrze mraky. Takže pokud nejste kompletně zakryti a chráněni před sluncem, je použití opalovacího krému na místě i při zatažené obloze. Pamatujte na to, že k poškození pokožky sluncem může dojít i během krátkých pobytů venku. Pokud máte obavu ze zhoršení pleti či zvýšení produkce kožního mazu, hledejte opalovací krémy, které obsahují oxid zinečnatý a oxid titaničitý, jsou bez parfemace a olejů.

8. Pozor na špinavé polštáře

Povlaky na polštáře do sebe absorbují špínu, nečistoty a mastnotu. A teď si představte, že jsou během spánku s Vaším obličejem v přímém kontaktu několik hodin denně. Abyste svoji vyčištěnou pleť udrželi čistou, je zapotřebí povlak na polštář často měnit.

9. Nepřehánějte to s množstvím používaných produktů

Pokud jde o mastnou pleť a výběr produktů pro pravidelnou beauty rutinu, tak zde platí, že méně je více. Používání většího množství produktů s mnoha různými složkami Vám může spíše uškodit než pomoci.

Pár slov závěrem

Vaše pleť nemusí být perfektní, stačí brát ohled na její typ a můžete vhodnou péčí dosáhnout čistého a rozjasněného obličeje bez nepřirozeného lesku.

 

Související produkty
950,00 Kč
Jemně pěnivý čistící olej z řady Vitamín C s výtažky z kakadu švestek a papáji odstraní make-up i všechny nečistoty. Bohatý na antioxidanty, tento čistící olej perfektně vyčistí a okamžitě rozjasní pokožku, neucpává...
930,00 Kč
Tento jedinečný čistící balzám, který se při kontaktu s vodou promění na mléko, odstraňuje nečistoty a veškeré stopy make-upu, aniž by pokožku vysušoval. Koncentrovaný přírodní gel bez obsahu vody můžete použít na...
950,00 Kč
Tento jemný přírodní peeling přináší pokožce okamžité osvěžení a rozjasnění díky těm nejčerstvějším tropickým ingrediencím. Za pomoci dvojí exfoliační síly pumice a drobných korálků kandelilového vosku v kombinaci s...
830,00 Kč
Oživte svou pokožku s rozjasňující vzpruhou v podobě tonizující mlhy s výtažky ze švestky kakadu. Zklidňující okurka a výtažky z mučenky v kombinaci s vilínem virginským vyvažují produkci kožního mazu, redukují...
INSTAGRAM
Can not connect to Instagram or you do not have permissions to get media from Instagram.
No media

Menu

Nastavení

Vytvořte si bezplatný účet pro uložení oblíbených položek.

Přihlásit se