15 způsobů, jak o sebe na podzim pečovat

Zveřejněno před23.09.2022
Oblíbený0

Svěží a příjemně chladný vzduch, listí stromů hrající všemi barvami, lákavá vůně dýňového koření... na podzimu je toho tolik, co milovat. Prázdniny jsou už nějakou chvíli za námi, a tak je nejvyšší čas znovu obnovit pravidelnou péči o sebe a svou pleť, díky které zůstane pokožka rozzářená až do konce roku. Vezměte si k ruce kalendář a začněte pomalu plánovat, kdy zrealizovat těchto 15 nápadů na podzimní hýčkání sebe sama.

1. Nohy v teple aneb dopřejte chodidlům relaxační koupel

Chodidla si zaslouží extra péči, na kterou často opomínáme. Hýčkejte je tropickou koupelí s nádechem panenských ostrovů Fidži. Pure Fiji Kokosové mléko do koupele Vaše chodidla změkčí a dokonale připraví na aplikaci Pure Fiji Cukrového kokosového peelingu, který jemně, ale důkladně odstraní mrtvé kožní buňky. Péči o chodidla zakončete vyživujícím tělovým máslem, které vmasírujte do pokožky. Nakonec schovejte nohy do bavlněných ponožek. Pokud si tuto proceduru uděláte večer, ráno se probudíte s hladkými, hedvábně jemnými chodidly.

Jak na to:

  •       Připravte si do lavoru teplou vodu a přilijte Pure Fiji Kokosové mléko do koupele. Pokud si potrpíte na detailech, do lázně s vodou si můžete vhodit pár okvětních lístků pro tropickou atmosféru. Do takto připravené lázně namočte nohy na 5 minut a relaxujte.
  •       Poté je z mléčné lázně vyjměte. Do dlaní si naberte čajovou lžičku Pure Fiji Kokosového cukrového peelingu a jemně vmasírujte do chodidel a lýtek, dokud se cukr nerozpustí a nedosáhne medové konzistence.
  •       Nohy ponořte zpět do teplé mléčné lázně, opláchněte a osušte.
  •       Na každé chodidlo naneste lžičku tělového másla a lehce vmasírujte do pokožky. Pokud jsou Vaše chodidla opravdu suchá, můžete nanést silnější vrstvu.
  •       Opatrně vklouzněte do ponožek a nechte kouzlo Pure Fiji produktů zapůsobit přes noc.

Ráno péči o nohy zakončete Pure Fiji Hydratačním tělovým mlékem, které vmasírujte do lýtek a chodidel.

2. Používejte správné produkty k péči o pleť

Potřeby pokožky se v průběhu roku mění, takže to, co jí vyhovovalo v létě, může být na podzim jinak. Stejně jako se změnou ročních období obměňujete svůj šatník, tak i Vaše pleť potřebuje v chladnějších měsících intenzivnější péči. Proto je dobré se zamyslet, jestli Vám současná skincare rutina vyhovuje nebo je potřeba některé produkty obměnit.

V chladnějších podzimních a zimních měsících je pravděpodobnější, že bude Vaše pokožka suchá a šupinatá, zejména pokud jste náchylnější k tvorbě ekzému či jiných kožních problémů. S přicházející změnou ročního období je proto načase odložit letní hydratační krémy či oleje s odlehčenou strukturou a zařadit více zvlhčujících produktů na bázi vody, které budou Vaši pokožku hloubkově hydratovat. Zároveň vybírejte produkty, které Vám pomohou sjednotit rozdílné pigmentové zóny, které mohly vzniknout důsledkem vystavování pleti letním paprskům.

3. Udělejte si masáž obličeje

Masáž obličeje nejenže zmírňuje napětí, ale díky podpoře krevního oběhu přináší také okamžitý minilifting pokožky. Dokonce napomáhá i lepšímu vstřebávání produktů používaných v rámci péče o pleť.

Není nic lepšího a jednoduššího než k provedení masáže použít své (nebo něčí) ruce. Zvolit ale určitě můžete i pomůcky jako jsou jadeitový váleček či gua sha. Masáž holýma rukama Vám však zajistí větší kontrolu nad tlakem a také možnost se pomocí prstů zaměřit na obzvláště napjatá místa.

4. Pijte dostatečné množství vody

I během podzimu je potřeba dodržovat pravidelný pitný režim. Víte, kolik vody byste měli vypít v závislosti na Vaší váze? Obecně platí, že byste měli vypít zhruba 0,5l na každých 15kg hmotnosti za den. Pokud tedy vážíte například 75 kg, ideální množství přijatých tekutin za den by mělo být 2,5l.

Že Vás obyčejná voda z kohoutku nebaví? Tak proč si do ní nepřidat nějaké
chutné ovoce či zeleninu…Vhodně zvolené ovoce, zelenina či bylinky mohou pokožku pozitivně ovlivňovat na buněčné úrovni, a tak jí napomoci k pročištění a rozjasnění. Náš oblíbený tip na vodu s ovocem: pomeranč, citron a máta.

5. Journaling – sepište si své přání a cíle

Podzim je ideální roční období na zamyšlení se, co (ne)funguje, na čerpání nových informací a změnu starých návyků (nejen) v péči o pleť. Udělejte si dobrý čaj, zapalte si vonnou svíčku a zamyslete se, co ve Vašem životě funguje a co byste naopak chtěli změnit. Nebojte se sepsat si všechna svá přání a cíle.

 

6. Udělejte si pořádek v koupelně

Všechny produkty k péči o pleť mají svou doporučenou dobu spotřeby. Jakmile projdou expirací, mohou ztratit účinnost, změnit texturu či konzistenci, ztratit svou typickou barvu či vůni. Všechny prošlé produkty nekompromisně vyhoďte.

7. Meditujte

S blížícími vánočními svátky se TO DO listy poměrně rychle zaplňují a množství úkolů v nich obsažených může způsobovat stres. Vyzkoušejte meditaci, která kromě jiného zlepšuje i kvalitu spánku, což je jeden z klíčových faktorů pro zdravou pokožku. Naše pokožka se totiž obnovuje a regeneruje právě v noci, když spíme. Pokud si nedopřáváte kvalitní a pravidelný spánek, můžete se ochuzovat o přirozené anti-aging vlastnosti pokožky.


8. Na stres je nejlepší dech

Dech je náš velmi mocný a často opomíjený nástroj, který dokáže rychle navodit pocit klidu a zbavit se nežádoucího stresu. Je to jednoduchá technika, kterou máme vždy po ruce. Kdykoliv budete pociťovat napětí, hněv nebo stres, zastavte se a třikrát se hluboce nadechněte a vydechněte.

 

9. Aromaterapie

Podzim = hřejivá deka, teplé ponožky od babičky, čaj z oblíbeného hrníčku a všude vonné svíčky a difuzéry. Náš tip: do aroma lampy přidejte pár kapek Vašeho oblíbeného Exotického kokosového oleje a užijte si před svůj uklidňující podzimní rituál.

10. Vyspěte se do krásy – noční pleťové masky

Vyzkoušejte jednu z Pure Fiji pleťových masek, které můžete nechat působit i přes noc a probudíte se do krásy. Náš tip: Vitamin C čistící pleťová maska. S péčí této účinné masky, která je přímo nabitá čistým vitamínem C, výtažky z kakadu švestky a limetky, budete jen zářit. Tyto zdroje vitamínu C jsou bohaté na antioxidanty, které posilují kolagen a chrání pokožku. Zároveň také výrazně zvyšují její jas a zář. Viditelnost pórů, jemných linek a vrásek je minimalizována a pokožka je zanechána hladká a rozzářená.

11. Dopřejte si pravidelnou exfoliaci

Slunce, hydratační produkty s těžkou texturou, chlór a venkovní aktivity, to vše jsou faktory, které si během letních měsíců mohou vybrat svou daň a zanechat Vaši pokožku unavenou a šupinatou. Jakmile vstoupíme do podzimního období, je proto vhodné pokračovat s exfoliací pokožky. Vyzkoušejte Pure Fiji Cukrový kokosový peeling, který napomáhá odstranit odumřelé kožní buňky a zanechává pokožku hladkou a regenerovanou.

12. Vytvořte si DIY podzimní věnec

Udělejte si z této tvořivé aktivity sezónní tradici s kamarádkami. Nakupte materiál, udělejte si k tomu svařák a společně vyrobte svůj podzimní věnec. Pro inspiraci doporučujeme Pinterest.

 

13. Teď nebo nikdy. Navštivte místo, kde jste ještě nebyli

Máte seznam míst, které byste v rámci cestování chtěli za svůj život navštívit? Vyberte si nějaké cenově dostupné s krásným podzimním výhledem a vydejte se na cestu.

Mějte na paměti, že vyhovující vlhkost vzduchu pro naši pokožku je 40 - 70 %. Faktem je, že uvnitř většiny letadel je pouze 20 %. Takto nízké procento vlhkosti znamená i nedostatek potřebné hydratace, který může vést k suché, šupinaté či začervenalé pokožce. Pokud se tedy vydáte na cestu právě letecky, věnujte pokožce potřebnou péči. K okamžité hydrataci a osvěžení použijte Pure Fiji Kokosové čistící a hydratační tonikum. Obsahuje směs čerstvé kokosové vody, kyseliny hyaluronové a ngi trávy, která dokáže udržet pokožku zvlhčenou po dobu až 24 hodin. Zklidňující okurkový hydrosol a výtažky z mučenky v kombinaci s čistícím vilínem zajišťují maximální hydrataci a zklidnění pokožky ať už jste v letadle, nebo kdekoliv jinde.

14. Dopřejte si profesionální ošetření obličeje

Zajít si na ošetření obličeje neboli kosmetiku je skvělý způsob, jak pokožku regenerovat, zbavit ji nečistot, a zároveň si užít chvilku klidu a relaxace.

Pokud si z nějakého důvodu nemůžete ošetření obličeje dopřát každý měsíc, zkuste to alespoň jednou za sezónu. Teplejší roční období přinášejí zvýšenou tvorbu akné a poškození pokožky vlivem slunce, chladnější měsíce způsobují její vysušení. Pokud si ošetření obličeje naplánujete jednou za sezónu, ochráníte vaši pokožku před poškozením způsobeném změnami počasí.

15. Pokračujte v ochraně pokožky pomocí SPF

Často si myslíme, že s klesajícími teplotami se snižuje i škodlivost slunečních paprsků, není to ale pravda. Ochrana pokožky před sluncem je celoroční práce, takže ani na podzim nezapomínejte na aplikaci krému s SPF na obnaženou pokožku obličeje, krku a hrudníku. Každý den, ať svítí sluníčko či prší!Pár slov závěrem

Víte, že sebepéče pomáhá zmírnit negativní dopady stresu? Proto je tak důležitá! Při jejím nedostatku se v těle stres hromadí a nakonec může vyústit v pocit totálního přetížení, vyčerpání a deprese. To vše vysává i pokožku, která tak ztrácí svou přirozenou krásu a jas. Pamatujte... kvalitní péči o sebe si zasloužíte po celý rok!

 

Související produkty
BESTSELLER
AKCE-20%
Limited time offer
792,00 Kč 990,00 Kč
Dopřejte své pokožce kompletní obnovující péči o unavenou, suchou a dehydratovanou pokožku. Vyzkoušejte přírodní exfoliaci cukrovou třtinou, po které se budete cítit jako když odcházíte z luxusního wellness na...
BESTSELLER
AKCE-20%
Limited time offer
656,00 Kč 820,00 Kč
Vyživující směs výtažků z exotických ořechů v kombinaci s čerstvým kokosovým mlékem hloubkově hydratuje, vyživuje a chrání pokožku. Obsahuje kompletní souhrn nezbytných vitamínů a minerálů pro každodenní péči o...
BESTSELLER
AKCE-20%
Limited time offer
632,00 Kč 790,00 Kč
Pokud patříte mezi milovníky olejů, určitě si zamilujete exotický koupelový a tělový olej. Je vhodný pro dokonalou péči o celé tělo a vlasy. Složení této unikátní směsi organických olejů ze semínek z exotických ořechů...
AKCE-20%
Limited time offer
Není skladem
688,00 Kč 860,00 Kč
Exotická aromaterapeutická koupel v kokosovém mléce dopřává pokožce luxusní péči, uvolňuje napětí po hektickém dni a napomáhá k relaxaci těla i mysli. Základ tvoří čerstvé kokosové mléko, které pokožku mimořádně...
AKCE-20%
Limited time offer
840,00 Kč 1 050,00 Kč
Díky péči této účinné masky, která je přímo nabitá čistým vitamínem C, výtažky z kakadu švestek a limetky, bude vaše pleť jen zářit. Vitamín C je bohatý na antioxidanty, posiluje tvorbu kolagenu a chrání pokožku....
AKCE-20%
Limited time offer
664,00 Kč 830,00 Kč
Dopřejte své pokožce okamžitou hydrataci a osvěžení v podobě čerstvé kokosové vody, kyseliny hyaluronové a Ngi trávy, která dokáže udržet pokožku zvlhčenou až po dobu 24 hodin. Zklidňující okurkový hydrosol a výtažky...
INSTAGRAM
Can not connect to Instagram or you do not have permissions to get media from Instagram.
No media

Menu

Nastavení

Vytvořte si bezplatný účet pro uložení oblíbených položek.

Přihlásit se