Průvodce pro začátečníky: Skincare rutina

Zveřejněno před17.11.2022
Oblíbený0

Krásná a zdravá pokožka není bohužel něco, co jednoduše zdědíte po svých rodičích – každodenní návyky, životní styl a samozřejmě také produkty, které používáte, to vše má velký vliv na to, co vidíte při pohledu do zrcadla. V závislosti na tom, jaké produktové recenze čtete či jaké blogerky sledujete, se můžete setkat s mnoha různými názory na vše od dvojího čištění, přes správné pořadí aplikace produktů, až po rady, jak dosáhnout rovnoměrného tónu pleti. V dnešní době je všude opravdu velké množství informací. V zásadě by skincare rutina měla vycházet z aktuálního stavu Vaší pokožky a také z toho, čeho si přejete dosáhnout. Až se příště budete pročítat tím nepřeberným množství tipů na internetu, mějte tuto jednoduchou radu na paměti.

Základní rutina v péči o pleť by měla zahrnovat tři hlavní kroky

Náplní každé rutiny by měla být snaha zlepšit aktuální stav pleti a dosáhnout stanovených cílů spojených se zdravím a vzhledem pokožky. Pokud chceme být reální, nehledáme cestu k naprosté dokonalosti.

Je také důležité mít na paměti, že spolu s volbou životního stylu a s přibývajícím věkem se potřeby pokožky mění. Tomu je potřeba uzpůsobit i výběr produktů k péči o ni. Snahou by mělo být vytvořit takovou beauty rutinu, která Vám napomůže odhalit přirozenou krásu pokožky. V následujících řádcích Vám představíme tři základní myšlenky, které by se měly odrážet v pravidelné péči o Vaši pleť.

1. Dejte tomu čas

Vědecké poznatky, které stojí za přírodními produkty k péči o pleť, už urazily dlouho cestu a nadále se posouvají vpřed, nicméně stále neexistuje nic takového jako okamžitá náprava problémů s pokožkou – aby bylo možné sklízet benefity přírody, je potřeba jí dát čas. Takže pokud chcete docílit skvělých výsledků, budete muset být v péči o pleť trpěliví a důslední. Zázraky přes noc se tady zkrátka nekonají.

Snažte se přírodní produkty používat po dobu alespoň šesti týdnů, teprve pak si můžete začít všímat patrných rozdílů. Někdo pozoruje změny již po třech týdnech, ale právě šest až osm týdnů se doporučuje pro dosažení viditelných výsledků.

Tip: Produkty k péči o pleť aplikujte v pořadí podle jejich konzistence – od nejřidší po nejhustější. Například tedy nejprve čistící produkt, poté tonikum (pokud jej používáte), sérum, a nakonec hydratační krém.

2. Do péče o pleť zařaďte nové produkty

Ať už máte nový produkt na cestě, uložený v online nákupním košíku či jste ve stádiu, kdy chcete řešit nějaký problém s pokožkou a o nové kosmetice teprve uvažujete, je několik věcí, které je dobré mít na paměti.

Projděte si produkty k péči o pleť, které máte doma

Možná, že zrovna potřebujete řešit podzimní/zimní dehydrataci pokožky, možná přidat nějaký produkt, který si poradí s náhlým zhoršením pokožky a výskytem akné. A možná, že produkty, které zrovna v rámci své skincare rutiny používáte, nejsou dostatečně účinné, nebo Vám tam úplně chybí ty, které Vaše pleť aktuálně potřebuje. Pravidelná kontrola beauty produktů je důležitá také z toho důvodu, že v současné chvíli můžete mít v rámci péče o pokožku jiné cíle, než tomu bylo v době, kdy jste si produkt zakoupili.

Vždy nám můžete napsat email (info@purefiji.cz) či zavolat na +420 725 845 946 a my Vám po krátké konzultaci rádi doporučíme přírodní produkty, které pro Vás, Vaši pokožku a její potřeby budou co největším přínosem.

 1.     Výběr produktů by se měl odrážet od typu a aktuálního stavu pleti.
 2.     Vždy udělejte test citlivosti, abyste včas odhalili případné alergie.

Nové produkty do své skincare rutiny zavádějte postupně. Vždy jen jeden produkt, další případně až s odstupem jednoho měsíce. Takto budete moci pozorovat, jaké má každý produkt na Vaši pokožku účinky.

Před použitím nového produktu na celý obličej či tělo, proveďte test citlivosti, abyste zjistili, jestli je pro Vaši pokožku to pravé ořechové. Naneste malé množství na kůži mimo obličej (doporučit můžeme např. místo za uchem). Ke zjištění, jaké benefity může zvolený produkt Vaší pokožce přinést, Vám tento test sice nepomůže, ale poslouží k vyloučení případných negativních reakcí. Ty se s největší pravděpodobností projeví během jednoho dne, někdy to ale může trvat i dva či tři dny, proto doporučujeme před aplikací produktu na celý obličej počkat právě pár dní. Soustřeďte se především na nepříjemné či neobvyklé reakce jako jsou zarudnutí, pupínky či svědění. Pokud se objeví kterýkoliv z těchto příznaků, produkt nepoužívejte.

3. Péče o pleť je běh na dlouhou trať

Některé produkty sice mají okamžité výsledky, nicméně co se benefitů týče, tak obecně platí, že trpělivost růže přináší. U hydratačního krému, který Vám sedne, můžete lepší hydrataci a pružnost pokožky pociťovat v podstatě okamžitě. Naopak např. u očního krému či séra, budete na projevení benefitů v plné síle pravděpodobně muset počkat 4-6 týdnů.

Pokud po uplynutí této doby stále neuvidíte žádnou ze slibovaných výhod, můžete produkt přestat užívat. Zkuste ho poslat dále některé z Vašich kamarádek, případně s ním pokračujte, dokud nenajdete lepší náhradu.

Speciální pomůcky

Bez ohledu na to, jak skvělé a účinné přírodní produkty máte, když je nebudete používat důsledně, nemůžete očekávat dosažení kýžených výsledků. Takže pokud máte s pravidelností své skincare rutiny problém, zkuste si ji udělat zábavnější pomocí různých pomůcek určených k péči o pleť. Tyto pomůcky jsou pro domácí péči o pokožku obličeje jako stvořené:

Váleček na obličej a tělo (roller)

"Proválejte" si cestu k mladistvé a zářivé pleti pomocí ledového rolleru. Benefity:

 • Přirozeně zpevňuje a vypíná pokožku
 • Redukuje vrásky a otoky
 • Rozjasňuje pokožku
 • Zklidňuje zanícení
 • Zmírňuje akné
 • Napomáhá průtoku lymfy

Masážní Gua Sha

O Gua Sha už jste s největší pravděpodobností slyšeli. Jedná se o starodávnou pomůcku, která má zlepšovat krevní oběh, uvolnit namáhané svaly obličeje a zvýšit průtok krve. Benefity:

 • Tvaruje a vyhlazuje pokožku
 • Redukuje vrásky a jemné linky
 • Zpevňuje pokožku, působí jako lifting
 • Uvolňuje obličejové svaly
 • Napomáhá průtoku lymfy
 • Zlepšuje krevní oběh

Bambusová kosmetická čelenka

Čelenka s bambusovými vlákny je pro použití v rámci kosmetického ošetření typická. Je multifunkční a perfektně se hodí pro aplikaci make-upu či obličejové masky, koupání, domácí ošetření obličeje, při čištění efektivně udržuje vlasy mimo obličej. Navíc odvádí vlhkost, je krásně jemná a pohodlná. Díky zapínání pomocí suchého zipu je velikostně univerzální.

Pár slov závěrem

Mít čas na sebepéči by už nemělo být bráno jako luxus. Z mnoha důvodů by to měla být spíše nutnost. Péče o pleť se často může zdát složitá, nejdůležitější radou by tedy mělo být "v jednoduchosti je krása". Začněte s naprostými základy a postupně přidávejte, jak Vám bude vyhovovat. A nezapomeňte, že jsme tu pro Vás.

INSTAGRAM
Can not connect to Instagram or you do not have permissions to get media from Instagram.
No media

Menu

Nastavení

Vytvořte si bezplatný účet pro uložení oblíbených položek.

Přihlásit se