Zdravá pokožka, vlasy a nehty aneb jak do těla dostat více kolagenu

Zveřejněno před19.06.2020
Oblíbený0

Uhádnete, jaká je teď ve wellness světě jedna z nejvíce diskutovaných ingrediencí? Kolagen.

Ukázalo se, že v Japonsku je tato fontána mládí používána už od 13 let věku. Celebrity nedají dopustit na její zkrášlující výhody: hladší pleť, pevnější nehty a lesklejší vlasy. Je několik způsobů, jak množství kolagenu zvýšit, ať už v nápojích a potravinách či pomocí přírodních přípravků pro péči o pleť.

Chcete se dozvědět více o tomto tajemství krásy? Tak pojďme na to!

Co přesně kolagen vlastně je?

Kolagen je jako zázračné lepidlo, které drží vaše tělo pohromadě. Původ slova pochází z řeckého „kólla”, což znamená lepidlo, a francouzského „-gène”, tedy „něco, co produkuje.” Jinými slovy, je to „produkující lepidlo”.

Nízká hladina kolagenu ve vašem těle by znamenala suchou a tenkou pokožku, lámající se nehty, křehké kosti a nemožnost růstu svalů. Proto je kolagen nejhojněji se vyskytující protein v lidském těle. Je to hlavní strukturální protein, který tvoří téměř 75% naší kůže.

Kolagen v péči o pleť

S přibývajícím věkem postupně dochází i k úbytku kolagenu. Možná budete překvapeni, že tento proces začíná již kolem 25 roku věku. A výsledek? Vrásky, tenká pleť, povislá a vytahaná kůže.

Pokud jde o zvýšení kolagenu, toto jsou účinné složky, které byste měli zařadit do každodenní péče o vaši pleť.

1. Retinol a retinoidy

 Je prokázáno, že ve spojitosti se zpomalováním procesu stárnutí pokožky, jsou retinoidy jedna z nejúčinnějších složek. Částečně proto, že stimulují tvorbu kolagenu.

Retinoidy se získávají z vitamínu A, který hraje nezbytnou roli v boji proti známkám stárnutí tím, že podporuje tvorbu kolagenu a napomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky, což vede k hladší a více rozjasněné pleti s rovnoměrnějším tónem.

2. Vitamín C

Vitamín C je antioxidant nezbytný pro tvorbu a udržení hladiny kolagenu. Díky svým antioxidačním účinkům navíc zmírňuje zanícení a podporuje hojení ran.

Vitamín C napomáhá chránit pokožku před oxidačním stresem, který způsobuje rozpad kolagenu. Mezi nejčastější negativní vlivy na naši pokožku patří znečištění vzduchu, kouření a vystavení slunečnímu záření. Vitamín C a další silné antioxidanty snižují množství volných radikálů v pokožce, a tím ji napomáhají udržet si přirozenou elasticitu, odolnost a hladinu kolagenu.

3. Peptidy

Peptidy napomáhají obnovit poškozené kožní buňky a podněcují tvorbu nového kolagenu, čímž zpomalují proces stárnutí pokožky.

Pure Fiji Intenzivní anti-aging denní krém, noční krém a krém na oční okolí obsahují Palmitoyl Oligopeptide a Palmitoyl Tetra Peptide-7. Ty mají schopnost redukovat hloubku vrásek až o 45% po 3 měsících užívání. Napomáhají pokožce udržovat optimální hydrataci, podporují syntézu kolagenu a pleť udržují hladší a hebčí na dotek.

Klinické studie dokazují zvýšení celkové syntézy kolagenu až o 117%. Zvýšení syntézy kolagenu typu IV až o 327%. Zvýšení syntézy až o 267%. Výsledky těchto studií ukazují, že hluboké vrásky byly vyhlazeny až o polovinu, zatímco menší vrásky a jemné linky v některých případech vymizely úplně. A co je ještě lepší, všichni účastníci této studie potvrdili výrazné zlepšení již během prvních dvou týdnů.

Výsledkem bylo méně vrásek a mladě vypadající pleť.

Kolagenové doplňky

Některé studie ukazují, že užívání kolagenových doplňků po dobu několika měsíců může zlepšit elasticitu pokožky (tj. vrásky a hrubost) a značně zmírnit známky stárnutí.

Ne všechny kolagenové doplňky jsou však vyráběny stejně – jejich kolagenové peptidy (anglický článek) mohou pocházet z různých zdrojů a v produktech se vyskytují v různých koncentracích. Klinické studie vstřebatelných peptidů ukazují, že prokazatelné výsledky se dostavují při terapeutické hladině 10 000mg/den.

Benefity užívání kolagenový doplňků pro kůži, vlasy a nehty

Zdravá pokožka

 1. Zlepšuje pružnost pokožky
 2. Zvyšuje hydrataci kůže
 3. Redukuje vrásky
 4. Prevence časných známek stárnutí
 5. Snižuje hrubost pleti v obličeji
 6. Zvyšuje množství kolagenu přítomného v pokožce
 7. Zabraňuje rozpadu kolagenu
 8. Zvyšuje množství produkovaného prokolagenu

Pevné nehty

 1. Kolagenové doplňky mohou zabraňovat třepení a lámání nehtů a podporovat jejich zdravý růst.

Zabraňuje předčasnému vypadávání vlasů

 1. Předčasné vypadávání vlasů
 2. Může zabránit řídnutí vlasů
 3. Může zabránit šedivění vlasů

Shrnutí

Víme, že neexistuje způsob, jak nastupující známky stárnutí zvrátit úplně, můžeme je však výrazně zpomalit. Množství kolagenu se s přibývajícím věkem nepopiratelně snižuje, vy ale máte možnost volby. Buďto můžete používat přírodní produkty, které zvyšují množství kolagenu v pokožce, nebo si přidávat kolagenové doplňky do jídla či pití. Ať tak či onak, záda máte krytá!

INSTAGRAM
Can not connect to Instagram or you do not have permissions to get media from Instagram.
No media

Menu

Nastavení

Vytvořte si bezplatný účet pro uložení oblíbených položek.

Přihlásit se