10 chyb při sprchování, které poškozují vaši pokožku

Zveřejněno před10.08.2020
Oblíbený0

V tomto článku se dozvíte nejčastější chyby při sprchování a také způsob, jak je napravit tak, aby vaše pokožka zůstala hydratovaná a rozzářená po celé léto.

Léto je v plném proudu, s největší pravděpodobností se proto sprchujete častěji než obvykle. To znamená, že je ten správný čas pozastavit se nad vašimi návyky při sprchování.

1. Sprchujete se příliš dlouho

Je to skvělý pocit stát pod horkou sprchou po dlouhou dobu, zejména během chladného rána. Bohužel právě dlouhé setrvávání pod horkou vodou je však běžná příčina suché a svědivé pokožky. Omezte dobu sprchování maximálně na 5 minut. Dovnitř, umýt, ven, žádné velké zdržování.

2. Sprchujete se příliš horkou vodou

Ač to může být příjemné zvýšit teplotu vody a dopřát si tak horkou sprchu plnou páry, vaší pokožce to nepřináší nic dobrého. Obzvláště horké sprchování zbavuje pokožku přirozeně se vyskytujícího mazu, který ji zvlhčuje a chrání. Pětiminutová sprcha vlažnou vodou je proto k vaší kůži rozhodně přátelštější.

3. Vaše mycí přípravky jsou příliš agresivní

Další příčinou suché podrážděné pokožky jsou nešetrná tuhá mýdla, ale také antibakteriální mýdla. Vždy si vybírejte mycí přípravky bez obsahu sulfátů jako je Pure Fiji Kokosový sprchový gel, protože ačkoliv jsou tyto chemické látky zdrojem bohaté pěny, která často přináší pocit perfektní čistoty, pro pokožku bohužel znamenají více škody než užitku. Často totiž způsobují suchost a podráždění, především v oblasti obličeje. Roli čištění splňují skvěle, to bezpochyby, často však spolu s nečistotami pokožku zbavují i přirozeně se vyskytujících olejů a bílkovin.

Proč si zamilujete Pure Fiji Kokosový sprchový gel:

Tento úžasný sprchový gel je přímo nabitý zvlhčujícími složkami, které pokožku hydratují, aniž by ji zbavovaly přirozeně se vyskytujících olejů. Zatímco výtažky z ananasu jemně odstraňují odumřelé kožní buňky a nečistoty, a pokožku tak zanechávají krásně jemnou, sladká vůně kokosu vás přenese do tropického ráje. Na léto naprosto perfektní záležitost.

4. Používáte lufu

Lufám či jakýmkoli jiným mycím houbám se raději vyhněte, jsou totiž živnou půdou pro bakterie.

Místo toho zkuste nejprodávanější Pure Fiji produkt, Cukrový kokosový peeling z čistých panenských ostrovů Fidži. Čerstvé krystaly cukrové třtiny, které obsahují přirozeně se vyskytující AHA kyseliny, jemně odstraňují odumřelé kožní buňky a čistí póry. Směs za studena lisovaného panenského kokosového oleje a extraktů z exotických oříšků pokožku vyživuje a uzamyká v ní vlhkost, čímž ji zanechává měkčí, hladší, zdravější a krásnější. Dostupný je navíc v mnoha tropických vůních jako mango, moringa, karambola, ananas, noni, květ pomeranče, a mnoho dalších.

5. Žiletku si nevyměňujete dostatečně často

Tupá žiletka způsobuje větší náchylnost kůže nejen k zarostlým chloupkům, ale také folikulitidě, což je zánět vlasových váčků (z nich vyrůstají vlasy či chlupy). Pro nejlepší výsledky při holení vyměňujte žiletku každé dvě až tři holení.

Dbejte také na to, abyste žiletku nenechávali ve sprše, kde se na ní může dostat spoustu bakterií a kde v naprosté většině případů postupem času zreziví. Ideální je žiletku po každém holení vysušit a odložit ji na čistý suchý ručník.

6. Nenechávejte pokožku příliš dlouho bez hydratace

Stejně jako u obličeje i u těla je důležité hydratovat, dokud je vaše pokožka ještě vlhká. Pure Fiji Hydratační tělové mléko naneste ideálně do 60 vteřin po tom, co vylezete ze sprchy. Toto mléko obsahuje vitamíny A, B a C, které představují pomyslnou záchranu pokožky, a vitamín E, který intenzivně hydratuje. Navíc také úžasně voní, jako tropická dovolená v lahvi, díky obsahu jedinečných botanických výtažků a kokosového mléka, které vaší pokožce poskytují kompletní výživu a ochranu. Organické exotické oleje a esenciální mastné kyseliny doslova obejmou každý centimetr vaší pokožky a promění ji v zářivou dokonalost, zároveň ji také ochrání před škodlivými volnými radikály.

7. Vlasy si myjte jako poslední

Asi si teď říkáte, proč byste si vlasy měli mýt až na konec? Působení zbytků vlasových produktů na pokožku obličeje a těla by totiž mělo být co nejkratší.

Proto je také důležité používat přírodní šampóny a kondicionéry bez obsahu fosfátů jako jsou ty z Pure Fiji.

8. Svou koupelnu nenecháváte dýchat

Špatně větraná koupelna se stane prostorem plným plísně, ta totiž vlhko přímo miluje. Po sprše otevřete okna a nechte pár minut běžet větrání. Tím zajistíte, že vlhkost nezůstane na stěnách sprchy, podlaze ani stropě.

9. Holíte se na začátku sprchy

Vždy je lepší se holit, když jsou chloupky dobře hydratované. Nechte si proto holení až na chvíli, kdy si nanesete kondicionér na vlasy.

Neutrácejte peníze za drahé holící pěny, zkuste místo toho použít sprchový gel jako Pure Fiji Kokosový sprchový gel, který poslouží stejně dobře. Žiletce pomůže krásně klouzat po pokožce, kterou zároveň zanechá krásně jemnou.

10. Málo se oplachujete

Pokud spěcháte a sprchou potřebujete jen prolítnout, dbejte obzvláště na to, abyste ze sebe opláchli všechny zbytky mýdla. Jinak budete na pokožce pravděpodobně pociťovat suchost a svědění během několika hodin.

Shrnutí

Naše kůže je naším největším orgánem, který často přehlížíme nebo máme návyky, kterými ji poškozujeme, aniž bychom si to uvědomovali. Zkuste dělat maximum pro to, abyste se vyhnuli zmíněným chybám, a dopřejte svému tělu ty nejlepší přírodní produkty určené pro péči o pokožku z Pure Fiji.

Související produkty
490,00 Kč
Tento přírodní kokosový sprchový gel je přímo nabitý zvlhčujícími složkami, které pokožku hydratují, aniž by ji zbavovaly přirozeného kožního mazu. Obsažené ingredience získané z cukrové třtiny a kokosu jemně čistí...
990,00 Kč
Dopřejte své pokožce kompletní obnovující péči o unavenou, suchou a dehydratovanou pokožku. Vyzkoušejte přírodní exfoliaci cukrovou třtinou, po které se budete cítit jako když odcházíte z luxusního wellness na...
820,00 Kč
Vyživující směs výtažků z exotických ořechů v kombinaci s čerstvým kokosovým mlékem hloubkově hydratuje, vyživuje a chrání pokožku. Obsahuje kompletní souhrn nezbytných vitamínů a minerálů pro každodenní péči o...
490,00 Kč
Objevte ostrovní tajemství krásných a zdravých vlasů z Jižního Pacifiku. Výživný přírodní šampon z kokosového mléka šetrně odstraňuje nečistoty a přebytečný maz a zároveň vlasy a pokožku hlavy vyživuje a hydratuje....
490,00 Kč
Objevte ostrovní tajemství krásných a zdravých vlasů z Jižního Pacifiku. Výživný kokosový krémový kondicionér je vyroben z unikátní směsi za studena lisovaných olejů z exotických ořechů v kombinaci s čerstvým...
INSTAGRAM
Can not connect to Instagram or you do not have permissions to get media from Instagram.
No media

Menu

Nastavení

Vytvořte si bezplatný účet pro uložení oblíbených položek.

Přihlásit se